Bezefšeho

Vznik Bezefšeho se datuje k roku 1998, což zvláště starší členové přestávají pamatovat a připadá jim, že soubor hraje odjakživa. Začátkem září toho roku sezval Michal Miklánek několik mladých, krásných a perspektivních jedinců, kteří se v jeho blízkém okruhu známých pohybovali a doufal, že je hudební spolupráce bude přinejmenším bavit.Většina z nás byla tou dobou různým způsobem spjata s volnočasovým zařízením pro děti a mládež - Dům dětí a mládeže Praha 4. Zdenál Mňuk, Zbyněk Lála a Michal Miklánek si ničily nervy učením kytary, Lída Nesnídalová ušní bubínky učením flétny, mnozí jsme se potkávali mimo jiné na letních, podzimních i zimních táborech či lyžařských kurzech. Dlužno poznamenat, že DDM-Praha4 naší kapele více než tři roky poskytovalo nenahraditelné zázemí, kde se dalo zkoušet i koncertovat, za což jsme vedení DDM stále vděčni.

Během existence Bf se sestava změnila dvakrát. Poprvé v roce 2000, kdy odešla jedna z původních třech zpěvaček Martina Geigerová. Bylo to poprvé, kdy se někdo z kapely rozhodl ukončit spolupráci a nebylo samozřejmostí tento zlom překlenout. Do počtu sedm nás tehdy vkusně doplnil Honza John Sedláček, student vysoké školy pedagogické, obor český jazyk, hudební výchova. Jeho obrovský přínos byl nejen hudební, ale i lidský. Začala se tak odvíjet druhá etapa kapely. Krom vokálů, které zůstávají stále dominantou Bezefšeho, se počíná rozvíjet instrumentálnější část soboru. Převážně pak Johnova rytmická soustava, která začíná pozvolna nabírat na objemu, hmotnosti i rozsahu.

Další změna přišla v září roku 2002. Kytaristu Zbyňka Lálu vystřídal nespoutaný živel Petr Beleš a zpěvačku Lídu Nesnídalovou nahradila bílá vrána souboru Hanka Gašpaříková - dnes Jansová. Hanka sebou přináší pro nás nový nástroj akordeon. Zprvu nevyužitý, nicméně postupem času se dostává ke slovu a dodává celkovému zvuku kapely nový rozměr.

Převzato ze stránek kapely

Interpreter details
OriginPraha
E-mailkaterina.paleckova "zavináč" gerkin.cz
Phone604 641 446
Founded1998
Number of members7
Modified2007-07-17 16:00:18

_MJOOSIC_ADDED_ALBUMSKošík

Show Cart
Your Cart is currently empty.

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Náhodný kousek

Marian Anderson / Spirituals
Marian Anderson / Spirituals
395,00 Kč
Včetně DPH 19%
Hostuje www.rozhled.cz, © David Zirhut - Spiritualy.cz, 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.