YMCA Jakoubek

YMCA Jakoubek je amatérský komorní smíšený pěvecký sbor, věnující se interpretaci křesťanské vokální hudby, převážně klasické, ale i soudobé. Žánrové zaměření lze blíže poznat v rubrice Repertoár. Ten je tvořen výhradně malými hudebními formami.

Jakoubek vznikl začátkem roku 1990 převážně z lidí, kteří se opakovaně potkávali (a zpívali) na jindřichohradeckém náměstí v listopadu a prosinci 1989 a zjistili přitom, že si hudebně i lidsky "sedí".

Díky iniciativě místního evangelického faráře Jana Blažka - jednoho z lídrů "sametové revoluce" v J. Hradci - se toto spontánně vzniklé společenství změnilo ve smíšený pěvecký sbor. To, co umožnilo jeho vznik a vývoj, byly především bohaté zkušenosti manželů Blažkových z působení v různých pěveckých sborech, naposledy společně v CANTICUM SACRUM - bývalém pěveckém sboru evangelické teologické fakulty v Praze. Zkoušet se začalo na jindřichohradecké evangelické faře.

Protože fara se nachází na místě, kde se lidově říká "U Jakuba" podle nedalekého kostelíka sv. Jakuba, stali jsme se "Jakoubkem" - jednak proto, že členů sboru nebylo mnoho, a také "Jakoubek" zní lépe než Jakub. A lepší jméno zřejmě vymyslet ani nešlo...

Převzato ze stránek kapely

Interpreter details
OriginJinřichův Hradec
E-mailymca-jh "zavináč" esnet.cz
Phone606 587 763
Founded1990
Number of members20
Modified2007-07-17 16:00:18
Košík

Show Cart
Your Cart is currently empty.

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Náhodný kousek

The Books of American Negro Spirituals (anglicky)
The Books of American Negro Spirituals (anglicky)
849,00 Kč
Včetně DPH 19%
Hostuje www.rozhled.cz, © David Zirhut - Spiritualy.cz, 2022
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.