YMCA Jakoubek

YMCA Jakoubek je amatérský komorní smíšený pěvecký sbor, věnující se interpretaci křesťanské vokální hudby, převážně klasické, ale i soudobé. Žánrové zaměření lze blíže poznat v rubrice Repertoár. Ten je tvořen výhradně malými hudebními formami.

Jakoubek vznikl začátkem roku 1990 převážně z lidí, kteří se opakovaně potkávali (a zpívali) na jindřichohradeckém náměstí v listopadu a prosinci 1989 a zjistili přitom, že si hudebně i lidsky "sedí".

Díky iniciativě místního evangelického faráře Jana Blažka - jednoho z lídrů "sametové revoluce" v J. Hradci - se toto spontánně vzniklé společenství změnilo ve smíšený pěvecký sbor. To, co umožnilo jeho vznik a vývoj, byly především bohaté zkušenosti manželů Blažkových z působení v různých pěveckých sborech, naposledy společně v CANTICUM SACRUM - bývalém pěveckém sboru evangelické teologické fakulty v Praze. Zkoušet se začalo na jindřichohradecké evangelické faře.

Protože fara se nachází na místě, kde se lidově říká "U Jakuba" podle nedalekého kostelíka sv. Jakuba, stali jsme se "Jakoubkem" - jednak proto, že členů sboru nebylo mnoho, a také "Jakoubek" zní lépe než Jakub. A lepší jméno zřejmě vymyslet ani nešlo...

Převzato ze stránek kapely

Interpreter details
OriginJinřichův Hradec
E-mailymca-jh "zavináč" esnet.cz
Phone606 587 763
Founded1990
Number of members20
Modified2007-07-17 16:00:18
Košík

Show Cart
Your Cart is currently empty.

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Náhodný kousek

Mahalia Jackson / Gospels, Spirituals, & Hymns II
Mahalia Jackson / Gospels, Spirituals, & Hymns II
650,00 Kč
Včetně DPH 19%
Hostuje www.rozhled.cz, © David Zirhut - Spiritualy.cz, 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.