Myšáci

Myšáci vznikli na začátku roku 1997, kdy je tvořilo několik rodičů a přátel DPS Rolnička Praha 12. Vlastně to možná není tak docela pravda, protože vůbec první veřejná produkce se odehrála právě na vánočním koncertě Rolničky, kde tři zakládající členové - Jana, Jirka a Dan - aniž by tušili, co to všechno bude obnášet, zveřejnili záměr dát dohromady vokální těleso. Velmi smělá myšlenka... I stalo se, že se zájemci našli a představa Myšáků se zhmotnila do podoby několika nadšenců.

Na počátku své existence neměli Myšáci nějaké zásadní zaměření, co se repertoáru týče. Z dnešního pohledu to bylo období ověřování a testování sebe sama - co všechno si můžou dovolit. A tak by se na repertoáru našlo všechno možné: od lidových písní přes folkovou muziku, občas nějakou exotiku až k jednoduché klasice a třeba koledám. Téměř všechny písničky byly v té době s doprovodem, ať už to byly 1 - 2 kytary nebo flétna zobcová i příčná, písničky a cappella byly spíše výjimkou.

Postupem času téměř opustili folkovou hudbu a začali zpívat hlavně a převážně spirituály. Kromě klasických a známých amerických spirituálů pronikaly zpívali čím dál více původní africké spirituály, čímž teprve začali dělat čest svému jménu? Nemůžeme zapomenout ani na exotickou hudbu ze všech možných koutů naší planety. U některých písní je snaha dodržet tradiční zpracování, většinu však zpívají ve vlastních "myších" úpravách. Kromě toho ale je na repertoáru i klasika, chrámová a církevní hudba, umělé písně, něco folku a občas nějaká hudební vylomenina. Autorem většiny aranží je kapelník Dan M. Gerych.

Převzato ze stránek kapely

Interpreter details
OriginPraha
Founded1997
Number of members7
Modified2007-07-17 18:00:18
Košík

Show Cart
Your Cart is currently empty.

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Náhodný kousek

Fisk Jubilee Singers / In Bright Mansions
Fisk Jubilee Singers / In Bright Mansions
660,00 Kč
Včetně DPH 19%
Hostuje www.rozhled.cz, © David Zirhut - Spiritualy.cz, 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.