Českolipský dětský sbor

Českolipský dětský sbor zahájil svou činnost 1. ledna 1994. Od tohoto roku začal pravidelně koncertovat u nás, i v zahraničí.

Českolipský dětský sbor postupně navštívil Slovensko, Španělsko, Itálii, Francii, Lucembursko, Polsko, Německo, Řecko, Ukrajinu, Belgii, Jihoafrickou republiku a USA kde uváděl skladby zejména duchovního a národního zaměření, spirituály, melodie z muzikálů i známe melodie slavných autorů. Za každý kalendářní rok sbor uskutečňuje přes 50 vystoupení a prezentuje se na mnoha soutěžích, koná i pravidelná zahraniční turné a soustředění. V České Lípě se sbor podílí také na organizování hudebních festivalů, zejména klasického repertoáru, nahrál 4 CD "Tichá noc", "Potěšení", "...burem zpjívat" a " V dobrým sme se sešli".

Od založení tohoto tělesa stojí v jeho čele sbormistr Petr Novák, který dlouhá léta vyučoval hudbu na ZŠ v České Lípě, působil jako sbormistr Pěveckého sboru Severočeských učitelů a hudebně-pěveckého souboru Reneta.

Poslání Českolipského dětského sboru vyjádřil jeho sbormistr takto: "Naším zpěvem chceme přinést do Tvého srdce díl štěstí. Naše srdce pro zpěv žije. Kéž obě srdce vytvoří jeden celek a je vzorem pro symbol jednoty, lásky a míru!"

Převzato ze stránek sboru

Interpreter details
LeaderPetr Novák
Founded1994
Modified2007-07-17 18:02:27
Košík

Show Cart
Your Cart is currently empty.

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Náhodný kousek

Marian Anderson / Spirituals
Marian Anderson / Spirituals
395,00 Kč
Včetně DPH 19%
Hostuje www.rozhled.cz, © David Zirhut - Spiritualy.cz, 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.