True Harmony

True Harmony, skupina zpěváků a hudebníků, kteří se v létě roku 2000 sešli ve společném zájmu hrát písničky na první poslech srozumitelně a svým specifickým způsobem. Soubor je součástí společenství pěveckých uskupení v rámci Občanského družení Musica Eterna, kde mimo dětský sbor Písnička, je nejpočetnějším tělesem Komorní smíšený pěvecký sbor Sanguis Novus.

TRUE HARMONY se snaží jednak o soulad vokální – v tomto směru však vždy jen sahá po nedosažitelných souhvězdích, ale také vystihnout samotnou podstatu každého hudebního nápadu a jeho bezprostřední cestu k sluchu posluchače. Chce tak být «opravdovou harmonií», sice sotva uchopitelnou, ale s jistotou přistupující přímo k lidskému srdci.

Repertoár

Jakkoli se zdá, že TRUE HARMONY sbírají svůj repertoár téměř odkudkoli a upravují jej po svém, přece lze jednotlivé skladby nějak zařadit do několika tématických skupin. Aranžmá, která pro skupinu dodává DALIBOR MAŠEK, nemají šokovat, ale upoutat buď zvýrazněním původního autorova záměru, anebo nalezením a zpřístupněním nové, dosud ne tak zřetelné myšlenky, do nového pocitového rozměru.

Nejvíce jsou zastoupeny spirituály, gospely, duchovní a vánoční písně, několik titulů napsali kdysi The Beatles, krásné jsou i české a slovenské lidové písně. Tato témata jsou doplněna a provázána dalšími jednotlivými tituly různých žánrů od mnoha autorů (pop, klasika, muzikál, country - a také několik vlastních) tak, aby co nejlépe splnily účel, pro který byly vybrány: i když často známé, tak přesto jsou schopny nyní vytvořit nově zažitý pocit radosti a jistého naplnění.

Převzato ze stránek kapely

Interpreter details
Number of members9
Modified2007-07-17 16:00:18
Košík

Show Cart
Your Cart is currently empty.

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Náhodný kousek

Ev'ry Time I Feel the Spirit (anglicky)
Ev'ry Time I Feel the Spirit (anglicky)
449,00 Kč
Včetně DPH 19%
Hostuje www.rozhled.cz, © David Zirhut - Spiritualy.cz, 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.