Sbor Gabriel

Pěvecký spolek Gabriel vznikl v lednu roku 1989, tedy ještě před listopadovými změnami, a to původně jako dětský sbor. Nejdřív chodilo jen pár dětí, sbor zkoušel na Starém Městě v kostele sv. Ducha. Po listopadu přesídlil do kostela sv. Gabriela, kde v tu chvíli působil nynější biskup Václav Malý. Byl velice silnou osobností, proto v té době bylo i v dětském sboru téměř 50 dětí. Když odešel, zůstalo solidní jádro asi 20ti dětí. Tyto děti byly schopny nacvičit i muzikály - Pašije a Exodus. Pořádali jsme pro děti poměrně dobrodružná soustředění (např. v Líšťanech v roce 1990 nebyla ani elektřina ani voda).

V roce 1990 se také pár dospělých rozhodlo, že by chtělo zkusit zpívat, i když předtím neměli velké pěvecké zkušenosti. Vznikl tedy ještě dospělý sbor, oba sbory vedla Alžběta Hlásková.

Když po pár letech děti odrostly, spojily se děti s dospělým sborem. Tak vznikl smíšený pěvecký sbor. Z původních dětí už pravidelně nechodí nikdo, už ukončily školy a rozběhly se do světa, někteří už mají své rodiny. Občas ale chodí na naše koncerty nebo si s námi někdy zazpívají na zkoušce.

Převzato ze stránek sboru

Interpreter details
Modified2007-07-17 16:00:18
Košík

Show Cart
Your Cart is currently empty.

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Náhodný kousek

Mahalia Jackson / Gospels, Spirituals & Hymns
Mahalia Jackson / Gospels, Spirituals & Hymns
558,00 Kč
Včetně DPH 19%
Hostuje www.rozhled.cz, © David Zirhut - Spiritualy.cz, 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.