Irena Budweiserová

Členka skupiny Spirituál kvintet od roku 1980. V té době také začala studovat zpěv na konzervatoři v Praze u prof. Aleny Pařízkové a u prof. Laďky Kozderkové. Toto studium rozvinulo její přirozený talent a výsledky můžeme slyšet nejen na nahrávkách se Spirituál kvintetem, ale i na jejích sólových projektech (CD Blue Soul –nominované v roce 1993 na cenu Jazzový Kája, CD Svlíkání z kůže, CD Moment, Korýši času a Někdy si připadám jak pták – nominované na cenu Anděl akademií populární hudby za rok 2003, CD Nobody's Fault ...).

Vedle svého působení se Spirituál kvintetem vystupuje se svou doprovodnou kapelou Fade In s repertoárem vhodným pro divadla, vernisáže či kostely. Můžete ji ovšem slyšet i v jazzových klubech, úzce také spolupracuje s klasickým kytaristou Janem Žáčkem.

Podílela se na nahrávkách se skupinami ASPM, Rangers, s Big Bandem Josefa Vejvody, můžete ji slyšet na CD s písněmi z muzikálů Bastard, Babylon, Svět plný andělů, Romeo a Julie atd.

V roce 1992 účinkovala ve světové premiéře muzikálu Sny svatojánských nocí autorů St.Moši a Zd. Merty na Křížíkově fontáně v Praze, v sezóně 94,95 a 96 v oratoriu Bastard na scéně ND v Praze a od roku 98 v muzikálu Babylon uváděném v MD Brno, taktéž autorů St. Moša a Zd. Merta. V roce 2000 nastudovala roli Ráchel v muzikálu MDB Svět plný andělů – opět autorský tandem Moša a Merta

Irena Budweiserová účinkovala v mnoha zemích Evropy, jakož i v USA, Kanadě, Jižní Americe a Austrálii.

Přavzato ze stránek www.budweiserova.com


_MJOOSIC_ADDED_ALBUMSKošík

Show Cart
Your Cart is currently empty.

Přihlášení


Zapomenuté heslo

Náhodný kousek

Fisk Jubilee Singers / In Bright Mansions
Fisk Jubilee Singers / In Bright Mansions
660,00 Kč
Včetně DPH 19%
Hostuje www.rozhled.cz, © David Zirhut - Spiritualy.cz, 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.